Winnica Asconi

Winnica powstała w 1994 roku i do dziś pozostaje firmą rodzinną. Naszym celem jest produkowanie najlepszego wina, przy zachowaniu tradycyjnych metod stosowanych przez naszych przodków oraz przy zastosowaniu najlepszej, dostępnej technologii.
Wszystkie nasze winnice znajdują się w pobliżu wioski Geamana, w regionie Anenii Noi, w odległości około 10 kilometrów od winnicy.

Od wielu lat uprawiamy różne odmiany winorośli, a ostatnio skupiliśmy się na odmianach lokalnych.

 

Podstawę naszych win stanowią najbardziej znane i popularne odmiany winorośli, takie jak: Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Sauvignon Blanc i Muscat. Uprawiamy również inne odmiany, takie jak Riesling, Malbec, Pinot Noir i wspomniane powyżej dwie lokalne odmiany Feteasca Alba i Feteasca Neagra, szczepy endemiczne występujące wyłącznie na terenach dawnej Besarabii.

Produkujemy szeroką gamę win, począwszy od win wytrawnych czerwonych, białych i różowych do win deserowych Ice Wine i win wzmacnianych.

Nasze czerwone wina są pełne i dojrzewają w 225 litrowych beczkach dębowych lub na dębowych klepkach. Używamy głównie amerykańskiego, węgierskiego i, w mniejszym stopniu, francuskiego dębu.

Nasze białe wina są zazwyczaj bardzo orzeźwiające i aromatyczne. Wyjątek stanowią niektóre z naszych win Chardonnay i Riesling, które są fermentowane i  przechowywane w dębowych beczkach.

Zobacz stronę Winnicy http://asconi.md

asconi-winery-puhoi-moldova-2015-2
asconi-winery-06
FSH_8760